Legimi – ebooki bez limitów

Legimi to jedna z największych baz książek elektronicznych i audio w Polsce. Użytkownicy serwisu mają dostęp do ponad 60 000 pozycji, z których mogą korzystać na e-czytnikach, smartfonach, tabletach i komputerach. Co ważne, Legimi udostępnia kilka pakietów abonamentowych.

Legimi – jak działa?

Legimi to ogromna biblioteka e-booków, do której można uzyskać dostęp z wielu urządzeń. Czytnik e-booków jest niezbędny, ale jeśli go nie masz, to w porządku. Aplikacja przyda się zarówno posiadaczom smartfonów i tabletów, jak i użytkownikom komputerów. Co ważne, aplikacja jest dostępna zarówno dla posiadaczy urządzeń z Androidem, jak i Apple.

Strona Legimi swoim działaniem przypomina wirtualną bibliotekę. Użytkownicy mogą czytać książki znajdujące się w chmurze. Po prostu wybierz interesujący Cię produkt i dodaj go do swojej półki.

Rodzaje abonamentów Legimi

Legimi w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań oferuje kilka możliwych opcji abonamentowych. Co ważne, nawet najtańsze pakiety pozwalają na odtwarzanie e-booków na co najmniej dwóch urządzeniach. Same opcje abonamentu są również dostosowane do różnych oczekiwań użytkowników. Trochę ciekawe jest to, że nie są one przeliczane na liczbę książek, ale na liczbę przeczytanych stron. Dlatego jeśli wybrany e-book Ci się nie spodoba, możesz go porzucić bez większych strat.

Użytkownicy mogą również wybrać subskrypcję z czytnikiem e-booków lub bez niego. Oczywiście opcja z wyposażeniem jest droższa, ale w zamian czytelnik otrzymuje wygodny sprzęt do czytania e-booków. Legimi oferuje dwa takie czytniki:

  • PocketBook Touch Lux 5
  • inkBOOK Calypso Plus

W umowie na 24 miesiące cena czytnika to tylko 1 zł.

Co oferuje abonament Legimi?

W bibliotece Legimi znajdziesz ponad 180 000 e-booków i audiobooków. Książki są uporządkowane według popularnych kategorii, a jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię tytułu, możesz skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki.

Apelem do rzadziej czytających jest udostępnienie bezpłatnej bazy e-booków i audiobooków, w tym wielu podręczników szkolnych do czytania. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę w przypadku usługi Legimi?

  • Odtwarzanie e-booka bez nagranej wersji audio jest możliwe za pomocą automatycznego syntezatora mowy.
  • Program “Poleć znajomym” – umożliwia udostępnienie specjalnego linku znajomym. Jeśli inna osoba skorzysta z usług Legimi z Twojej rekomendacji, otrzymasz 2 tygodnie bezpłatnego dostępu.
  • Statystyki – portal zbiera informacje o tym, ile i o której godzinie czytasz. Wyniki prezentowane są na przejrzystych wykresach.
  • Book Pier Club to program, w którym zbieramy punkty za określone aktywności. 10 punktów odpowiada 1 złotemu. Zgromadzone punkty można wykorzystać na zakup e-booków, audiobooków i książek papierowych.
  • Kaucja biblioteczna – dostęp do prenumeraty bibliotecznej za pomocą wirtualnej karty bibliotecznej.
  • Oryginalne listy kategorii – np. pisarze skandynawski, włoscy detektywi, polecane na wakacje itp.

Recenzje użytkowników Legimi

Aplikacja Legimi jest wysoko oceniana przez użytkowników. Średnia ocena w Sklepie Play to 4,6 z ponad 18 tysięcy głosów. Wskazują na przejrzystość i ogromny wybór e-booków jako główną zaletę całego serwisu. W tak obszernej bibliotece coś dla siebie znajdą zarówno fani fantastyki, jak i dobry detektyw. Co więcej, w ramach jednego abonamentu możesz także korzystać z bazy audiobooków, co jest świetnym rozwiązaniem w drodze do pracy lub np. podczas nauki.

Za Legimi przemawia również kilka wersji pakietu abonamentowego. Każdy użytkownik może dostosować go do swoich potrzeb. Jeśli dużo czytasz każdego miesiąca, powinieneś wybrać opcję bez limitu. Jeśli jednak chcesz mieć dostęp do jednej lub dwóch książek miesięcznie, lepiej skorzystać z limitowanych pakietów.

Wypróbuj Legimi dzisiaj: https://www.legimi.pl/